KONCEPCJA ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ WIELORODZINNEJ U ZBIEGU ULIC ZYGMUNTA AUGUSTA I RYCERSKIEJ W BYDGOSZCZY (III MIEJSCE W KONKURSIE ARCHITEKTONICZNYM)

ADRES: BYDGOSZCZ

POWIERZCHNIA: OK.7000m2

OPIS:

Celem niniejszego opracowania było uporządkowanie przestrzeni urbanistycznej, wymiana istniejących budynków o niskiej wartości architektonicznej i gabarytach nie pasujących do zabudowy śródmiejskiej oraz poprawienie atrakcyjności wizualnej tego obszaru od strony ronda J.S. Trajtlera i węzła komunikacyjnego Zaświaty.

Zaproponowana zabudowa składa się czterech nowoprojektowanych budynków oraz adaptowanej kamienicy przy ul. Rycerskiej 13.

Budynki od strony ulicy Zygmunta Augusta zostały zaprojektowane w jednym ciągu, tworząc jednolitą pod kątem architektonicznym bryłę, z centralnym wjazdem na teren wewnętrzny. Kontynuację tej zabudowy tworzy budynek na rogu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej, przeznaczony do realizacji w drugim etapie inwestycji. Budynki te zostały zaprojektowane jako pięciokondygnacyjne z wyższą częścią od strony szczytowej (od strony ronda J.S. Trajtlera) w postaci antresoli. Od strony dziedzińca zaprojektowano garaże indywidualne.